Yhdistyksen sääntömuutos hyväksytty ylimääräisessä vuosikokouksessa

Ylimääräisessä sääntömuutoskokouksessa sunnuntaina 29.9. hyväksyttiin yhdistyksellemme uudet säännöt. Sisällöllinen muutos käsitti pääasiassa hallituksen koon pienennyksen 8:sta 5:teen sekä tietosuojalausekkeen. Säännöissä määrätään nyt myös, että puheenjohtajaa ei valita vuosikokouksessa, vaan vuosikokous valitsee hallituksen, joka sitten keskuudestaan valitsee uuden puheenjohtajan ja muut toimihenkilöt.

Muita tämän syksyn uudistuksia avantouimareiden yhdistyksessä on mm. lasten ilmaisuinnin salliminen aina 13-vuotiaille entisen 10 vuoden iän sijaan. Ollaan myös suunnittelemassa kannatusjäsenyyttä, jolle omaa konseptia  vielä kehitellään.

Avajaisissa oli uimareita n. satayksi, joten tästä on hyvä alkaa uusi kausi. Vesi oli vasta 12-asteista, joten totutteleminen kylmään veteen on hyvä alkaa nyt.

Pidennetyt aukioloajat toivottavasti houkuttelevat uusia harrastajia kylmien kylpyjen äärelle. Kaikki ovat tervetulleita virkistävän ja samalla rentouttavan harrastuksen pariin.

Nautinnollisia uintihetkiä kaikille!

Yhdistyksen sääntömuutos hyväksytty ylimääräisessä vuosikokouksessa
Jaa tämä uutinen!

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Siirry sivun alkuun