Sääntömääräinen vuosikokous 8.6.2020 klo 18

Asialista alimpana.

Yhdistyksen jäsenet ovat sydämellisesti tervetulleita osallistumaan yhdistyksen toimintaan ja tuomaan ideoita ja huoliaan kuuluville.

Yhdistyksen hallituksesta on taasen ainakin yksi jäsen jäämässä pois, joten tarvitsemme uusia tilalle. Hallituksen kokoa pienennettiin viime vuonna viiteen (5) henkilöön, siksi olemmekin toivorikkaita, että löydämme täydennystä. 

Yhdistyksessä toimiminen on antoisaa, myös pieniä etuja pyritään järjestämään. Tehtävät ovat vähentyneet vuosi vuodelta, lipunmyynnin siirryttyä pääosin Sportiaan saunalta. Kahvitarjoilun järjestämiseen (n. 4 kertaa vuodessa) kaivataan aina jokunen, varsinkin aukioloaikojen pidennyttyä. Mukavinta olisi, jos niitäkin tehtäviä olisi jakamassa joku.

Kokouksissa pöytäkirjan kirjoittajaa kaivataan, sillä puheenjohtajakaan ei voi kovin hyvin sellaista kaksoisroolia vetää. Tosin hallituksenkin kokouksia on pyritty vähentämään ja hoitamaan asioita sähköpostitse ja chättisovelluksella (WhatsApp). Yhdistyksen säännöt sallivat myös etäkokoukset nykyään.

Kirjanpito on siirretty tilitoimistolle, joten sitäkään harmia ei enää ole. 🙂

Parasta on kun saa keksiä mukavia aktiviteetteja varsinaisen harrastuksen ulkopuolella, teatteriretket, saunaretket muualle yms.

Pahimmassa tapauksessa, jos hallitukseen ei löydy toimijoita, koko yhdistyksen toiminta on vaarassa. Toimintaa ei voida järjestää, ellei ole ihmisiä järjestämään. Hallituksen jäsenillä on useimmiten myös muuta elämää, jolle olisi myös mukava uhrata aikaa, joten ei ole reilua, ettei uimareista löytyisi apua vetämään toimintaa kun yhdistyksellä kuitenkin on yli 300 jäsentä. 

Otamme myös mielellämme tietoa, jos voisimme pyytää sinua tulemaan auttamaan esim. kahvituksissa, vaikket hallitukseen jäseneksi haluaisikaan. Tuomme saunalle lomakkeita, jolla voit ilmoittautua lisäavuksi.

Voit ilmoittaa halukkuudestasi hallitukseen liittymisestä tai muutoin toimintaan osallistumisesta puheenjohtajalle p. 0405127009 tai sähköpostitse info@apianavantouimarit.fi ja/tai saapumalla kokoukseen.

Alla vuosikokouksen asialista

APIAN AVANTOUIMARIT ry                                         ASIALISTA

VALKEAKOSKI                                                           VUOSIKOKOUS

                                                                               29.5.2020

SÄÄNTÖMÄÄRÄINEN VUOSIKOKOUS

Aika                Maanantai 8.6.2020 klo 18.00

Paikka             Koskikaran 3. krs neuvottelutila

1. KOKOUKSEN AVAUS

2. KOKOUKSEN JÄRJESTÄYTYMINEN
            Valitaan kokoukselle puheenjohtaja ja sihteeri
            Valitaan kokoukselle pöytäkirjantarkastajat ja ääntenlaskijat.


3. KOKOUKSEN LAILLISUUS JA PÄÄTÖSVALTAISUUS

4. ASIALISTAN HYVÄKSYMINEN TYÖJÄRJESTYKSEKSI

5. VUOSIKERTOMUS VUODELTA 2019

6. TILIKERTOMUS VUODELTA 2019

7. TOIMINNANTARKASTAJAN LAUSUNTO 

8. VAHVISTETAAN JÄSENMAKSUN SUURUUS VUODELLE 2021

9. TOIMINTASUUNNITELMA JA TALOUSSUUNNITELMA VUODELLE 2021

10. HALLITUKSEN JÄSENTEN VALINTA VUODELLE 2021-2023

13. VALITAAN TOIMINNANTARKASTAJA JA VARATOIMINNANTARKASTAJA

14. MUUT HALLITUKSEN ESITTÄMÄT ASIAT

Sääntömääräinen vuosikokous 8.6.2020 klo 18
Jaa tämä uutinen!

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Siirry sivun alkuun